Naši severní sousedi mají v posledních dnech důvod truchlit. Polský telekomunikační regulátor UKE totiž po pěti letech přichází o svou předsedkyni Annu Streżyńskou, kterou vláda odvolala ke konci ledna.

„Pani Ani“, jak jí familierně říkali Poláci, ochránkyně práv spotřebitelů a bojovnice s mobilními i pevnými operátory si předsevzala před pěti lety narušit oligopol tří mobilních operátorů a monopol jednoho pevného, což se jí do značné míry podařilo.

„Začala dělat přesně to, co deklarovala při nástupu do funkce. Operátory to tedy dost překvapilo,“ řekl HN Witold Tomaszewski ze serveru Telepolis.pl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zatímco u našich severních sousedů klesly ceny mobilního volání za posledních pět let o 70 %, Česku se dramatický konkurenční boj vyhýbá obloukem. Český regulátor se probudil až v posledních měsících. Na letošek připravuje aukci kmitočtů uvolněných vypnutím analogové televize.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru