Česká koruna se v posledních týdnech dostala do popředí zájmu mnohých investorů. Na trhu se rozšířil i názor, že by se naše měna mohla brzy stát alternativou švýcarskému franku. "Už nás nebaví neustálé výkyvy franku a hledáme proto jiné alternativy," nechal se například nedávno slyšet Bob Noyen, investiční ředitel Record, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg.

Švýcarská centrální banka ale proti své výrazně posilující měně rozhodla razantně zasáhnout. Nabízí se proto otázka, zda by i v Česku nemohl přijít podobný krok tomu švýcarskému. Tamní centrální banka v úterý nečekaně omezila spekulativnimi nakupy hnaný kurz franku hranicí 1,20 CHF/EUR.

V článku se dále dozvíte

  • Švýcarská centrální banka v úterý překvapivě stanovila strop pro kurz švýcarského franku na 1,2 vůči euru. Zeptali jsme se analytiků, zda by podobný krok mohla udělat i Česká národní banka. Ve svých odpovědích podobný krok v teoretické rovině připouštějí, ale reálně by očekávali spíše jiné prostředky proti silné měně.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru