Zlato odedávna hrálo zvláštní úlohu coby jedinečný nositel hodnoty. Veškeré zlato na celém světě by se vešlo do krychle o hraně dlouhé 20 m.

Zlato nepůjde nikdy vytvořit, ačkoli se o to mnozí alchymisté snažili, a zlato nelze nikdy zničit, protože na rozdíl od stříbra a základních kovů není rozpustné v kyselině dusičné. Zlato je symbolem prosperity a přízně štěstěny a uchovává rodinné bohatství po celé generace.

V článku se dále dozvíte

  • V Římě kolem roku 0 n. l. si mohl římský občan za jednu unci zlata koupit celou uniformu. V roce 2011 si businessman může také koupit svoji uniformu za jednu unci zlata. To ukazuje, že hodnota zlata se v průběhu staletí nezměnila.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.