Pod tlakem současných problémů se sdíleným ubytováním podala už na konci prosince digitální platforma Airbnb návrh na uzavření memoranda o spolupráci. Praha má k textu americké firmy, přes niž jen v Praze téměř šest tisíc lidí nabízí krátkodobý pronájem pokoje, bytu nebo celého domu, řadu výhrad.

Airbnb v návrhu uvádí, že chce s hlavním městem každoročně sdílet data o svých uživatelích. Má to však jeden háček − firma nabízí pouze anonymizovaná data, z nichž nepůjde vyčíst nic než suchou statistiku.

Podle textu, který mají HN k dispozici, by společnost s městem sdílela data o počtu aktivních hostitelů, jejich průměrném věku a rozdělení podle pohlaví. U přijíždějících hostů by zase informovala, kolik jich přijíždí, na jak dlouho a v jak velkých skupinách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.