Hackathon bude otevřen všem programátorům, profesionálům i amatérům. Jejich úkolem bude v pouhých 24 hodinách vytvořit mobilní aplikaci na principu internetu věcí (IoT), a to v jedné z těchto kategorií:

  • Smart Cities App Challenge: Použijte technologie AT&T a dalších sponzorů a pokuste se vylepšit efektivitu městských služeb. Vyřešte problémy v oblasti parkování, řízení zdrojů či společenského prostředí.
  • Education App Challenge: Použijte technologie AT&T a dalších sponzorů a vytvořte vzdělávací aplikaci zaměřenou například na zefektivnění učení dětí doma nebo ve škole.
  • Best Use of the Czech Republic’s Open Data: Využijte otevřená data veřejné správy ČR a vymyslete mobilní aplikaci, která je bude využívat.
  • Best Use of CZ.NIC Open Source: Naprogramujte svou aplikaci jako open source a získejte speciální cenu CZ.NIC.

Během Hackathonu budou mít přihlášení vývojáři pouhých 24 hodin na vytvoření soutěžní mobilní aplikace. Čtyři vítězové napříč všemi kategoriemi si mezi sebe rozdělí částku 15 tisíc dolarů. Další cenou pak bude odborný mentoring online Nanodegree courses v hodnotě 10 tisíc dolarů, vítězové pak získají také couching od CZ.NIC, Credo Ventures, and Y Soft Ventures.

Na Hackathonu budou mít soutěžící týmy, které jinak budou pracovat na vlastních zařízeních, k dispozici rozličné nástroje k vytvoření vlastních aplikací a budou moci využívat vývojářskou platformu pro IoT AT&T M2X. Ta soutěžícím poskytne sadu nástrojů, díky kterým budou moci snadno vytvářet a postupně vylepšovat své prototypy. K dispozici bude také úložiště dat, jenž developerům pomůže data shromažďovat, analyzovat a sdílet. Po celou dobu akce budou na místě špičkoví techničtí odborníci připravení přihlášeným účastníkům pomoci.

“Akce tohoto typu je přesně to, co v současné době region V4 v podpoře inovací potřebuje. Je to báječná příležitost, abychom akcelerovali právě probíhající rozvoj IoT a využití otevřených dat veřejné správy,” říká Jaromír Novák, předseda Rady ČTÚ, a dodává: “Doufáme, že Hackathon s sebou přinese mnoho úspěšných a životaschopných projektů.”

“Jsme pyšní, že budeme sponzory našeho prvního Hackathonu v České republice pořádaného společně s ČTÚ,” říká John Vladimir Slamecka, AT&T Global Business President pro Evropu, Střední východ a Afriku. “Chceme hlavně inspirovat a povzbudit datové vývojáře k inovacím. Účastníci akce budou mít příležitost získat zcela nové vědomosti a zkušenosti v oblasti Internetu věcí.“

“Posláním sdružení CZ.NIC je také podpora open source projektů prospěšných pro internetovou komunitu. Řada našich vlastních aktivit vznikla z nadšení lidí působících například na vysokých školách nebo z jejich vlastní volnočasové iniciativy. Je nám proto blízké zapojit se do projektu, jehož cílem je podpořit tvůrčího ducha technologických nadšenců. A pokud budou jejich realizace vycházet z principů open source a budou blízké filozofii sdružení CZ.NIC, můžou se jim jejich řešitelé dále věnovat například v rámci našich Laboratoří CZ.NIC. V minulosti potkal tento postup například projekty BIRD nebo Knot DNS,” uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.