O tom, že i prasečí kejdu lze inovativně využít, přesvědčil porotce soutěže Ignite Michael Carvan z Výzkumného technologického institutu. Firma vyvíjí a vyrábí zařízení na úpravu vod. Molekulárním čistěním pouze fyzikálními principy, tedy bez použití chemie, upraví prasečí odpad do podoby čisté pitné vody. Nejenže dokážou měnit kejdu ve zdravotně nezávadnou vodu do několika vteřin, ale zbylé peletky z hnoje použijí k výrobě tepla a elektrické energie. Projekt zvítězil mezi 72 přihlášenými inovacemi v soutěži Ignite, kterou pořádá společnost UPC Business.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.