Vítězkou letošního ročníku celorepublikového kola soutěže Rozjezdy roku se stala Pavlína Štěpánková s projektem alternativní mateřské školy skřítka Ostružinky. Školka má vzniknout ve vesničce Svojkov poblíž Nového Boru. Od tradiční mateřské školy se bude odlišovat svojí blízkostí k přírodě. Děti se v ní naučí pěstovat vlastní zeleninu či bylinky. V plánu je i užší spolupráce s farmáři a včelaři z Libereckého kraje. Výherkyně získala 150 tisíc korun a balíček služeb v hodnotě téměř 40 tisíc.

Speciální cenu týmu Rozjezdů roku v hodnotě 100 000 Kč a balíček služeb za 17 940 Kč vyhrál Lukáš Drlík za projekt Levandulová biofarma & Levandulová kavárna, z moravského Zábřehu. Ceny vítězům věnovaly Česká spořitelna, agentura Najisto a T-Mobile.

"V regionálních kolech zvítězily nejrůznější projekty – od farmaření a gastronomie, přes služby, poradenství, po výrobu oděvů či doplňků. I když vyhrát může jen jeden, či v našem případě dva, ocenění si zaslouží úplně všichni soutěžící. Jejich nápady i odvaha začít samostatně něco nového jsou obdivuhodné a my všem držíme palce,"  říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace v T-Mobile.

Do letošního ročníku soutěže pro začínající podnikatele se přihlásilo 296 projektů, v rámci nichž si 90 procent přihlášených plnilo svůj vlastní sen. Vedly ženy (62,5 %) ve věku 25 – 35 let (51 %) a nejpopulárnější byly kavárny, restaurace, kurzy vaření a delikatesy (21 %). Poroty v regionech ocenily 49 vítězů, včetně devíti speciálních cen. Své podnikatelské obzory si na regionálních seminářích konaných v dubnu a květnu rozšířilo 402 účastníků. Školitelé odpřednášeli na 170 přednášek a workshopů.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.