Vítězkou letošního ročníku celorepublikového kola soutěže Rozjezdy roku se stala Pavlína Štěpánková s projektem alternativní mateřské školy skřítka Ostružinky. Školka má vzniknout ve vesničce Svojkov poblíž Nového Boru. Od tradiční mateřské školy se bude odlišovat svojí blízkostí k přírodě. Děti se v ní naučí pěstovat vlastní zeleninu či bylinky. V plánu je i užší spolupráce s farmáři a včelaři z Libereckého kraje. Výherkyně získala 150 tisíc korun a balíček služeb v hodnotě téměř 40 tisíc.

Speciální cenu týmu Rozjezdů roku v hodnotě 100 000 Kč a balíček služeb za 17 940 Kč vyhrál Lukáš Drlík za projekt Levandulová biofarma & Levandulová kavárna, z moravského Zábřehu. Ceny vítězům věnovaly Česká spořitelna, agentura Najisto a T-Mobile.

"V regionálních kolech zvítězily nejrůznější projekty – od farmaření a gastronomie, přes služby, poradenství, po výrobu oděvů či doplňků. I když vyhrát může jen jeden, či v našem případě dva, ocenění si zaslouží úplně všichni soutěžící. Jejich nápady i odvaha začít samostatně něco nového jsou obdivuhodné a my všem držíme palce,"  říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace v T-Mobile.

Do letošního ročníku soutěže pro začínající podnikatele se přihlásilo 296 projektů, v rámci nichž si 90 procent přihlášených plnilo svůj vlastní sen. Vedly ženy (62,5 %) ve věku 25 – 35 let (51 %) a nejpopulárnější byly kavárny, restaurace, kurzy vaření a delikatesy (21 %). Poroty v regionech ocenily 49 vítězů, včetně devíti speciálních cen. Své podnikatelské obzory si na regionálních seminářích konaných v dubnu a květnu rozšířilo 402 účastníků. Školitelé odpřednášeli na 170 přednášek a workshopů.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.