Brzdou rozvoje malého a středního podnikání v Česku jsou vysoké náklady na zaměstnance. Za největší bariéru rozvoje svého byznysu je označilo 79 procent z téměř tisícovky v průzkumu společnosti UPC oslovených podnikatelů. V rozletu podniky brzdí i nedostatek prostředků určených k investicím.

Stěžují si i na složitou administrativu a špatnou vymahatelnost závazků. Pětici nejvýznamnějších bariér doplňuje nedostatečné povědomí respektive známost jejich značky či firmy, pro níž se vyslovila více než polovina respondentů. 

Buďte v obraze

Staňte se naším fanouškem na Facebooku a neunikne Vám žádná novinka na portále ProByznys.info

Právě poslední zmíněnou překážku má v úmyslu zbořit projekt Ignite, soutěž, jež si klade za cíl zviditelnit a podpořit inovující zavedené podniky ze segmentu malých a středních firem (SME), které mají reálné vize o svém rozvoji a ambice dobýt mezinárodní trhy. "Cílem Projektu Ignite je pomoci těm nejlepším firmám ze segmentu SME posunout jejich podnikání o krok dál," uvedl Martin Pochmon, viceprezident UPC pro firemní zákazníky.

Přihlaste svůj nápad 

Přihlášení do soutěže provedete prostřednictvím internetové aplikace na stránkách ignite.upcbusiness.cz, kde stručně popíšete svoji aktuální činnost a doplníte věcným plánem vlastního rozvoje a návrhy, jak chcete stanovených podnikatelských cílů reálnými prostředky dosáhnout. Registrace je otevřená do konce května nebo do navršení limitu sta přihlášených soutěžících.

Ve finále se utká 10 přihlášených nápadů, z toho pět soutěžních projektů vybere odborná porota a další pětici veřejnost. Porota je složená z předních českých manažerů, podnikatelů, ekonomů, publicistů a zástupců veřejné správy i akademické sféry, kteří budou hodnotit, do jaké míry jsou projekty soutěžících firem podložené realistickými ekonomickými fakty. Zaměří se také na popis ekonomického modelu (definice nákladů a příjmů, ROI), udržitelnost rozvoje, inovativnost, originalitu a společenský přínos.

Veřejnost bude moci hodnotit přihlášené projekty prostřednictvím facebookové aplikace na www.facebook.com/UPCbusinessCZ.

Motivace pro přihlášené 

Na tři vítěze z finální desítky čeká v září finanční odměna. Mezi sebe si rozdělí 500 tisíc korun. Ignite však především představuje dobrou příležitost, jak firmu zviditelnit v odborných kruzích, ale také oslovit širokou veřejnost a získat nové užitečné kontakty. Ty byly i hlavním benefitem soutěže, která má za sebou v Polsku již druhý úspěšný ročník.

"Soutěž, kterou pořádalo UPC Business v Polsku nám pomohla zviditelnit náš produkt už v samotném průběhu soutěže. Získané peníze použijeme k financování účasti na významném veletrhu. Jsme velmi vděční, že nás porota složená z vynikajících osobností vyhodnotila jako firmu s globálním potenciálem," uvedl Daniel Skutela ze společnosti Leia Display System, která v polské soutěži obsadila se svou unikátní prezentační technologií druhé místo.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.