Devět z deseti českých firem hodlá v příštích letech více investovat do inovací a výzkumu. Zároveň jim však vadí, že se nevyznají v tom, co jim finanční úřad uzná jako náklad, a chybí jim i pestřejší nabídka možností, jak výzkumné aktivity s pomocí státu zaplatit. Údaje vyplývají z průzkumu mezi šedesátkou českých inovačních firem, který vypracovala společnost Deloitte, a HN mají k dispozici výsledky.

Ochota firem pustit se do zlepšování a vývoje je dobrou zprávou pro vládu, která chce v dalších letech do stejné oblasti masivněji investovat. Jen z evropských dotací sem nasměruje 120 miliard korun, a půjde tak o třetí největší dotační program v Česku. Vláda však nejdříve bude muset firmám pořádně vysvětlit, co jim nabízí a co za to očekává. Z průzkumu totiž vyplývá, že podnikatelé příliš nevědí, co mohou využívat, případně si netroufají na náročné papírování.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.