Tuzemsko je pro zahraniční investory stále zajímavější, v tomto ohledu drží prvenství mezi státy bývalého východního bloku. Celosvětově se umístilo na 25. místě. Vyplývá to z komplexní studie nadnárodní poradenské sítě BDO, která porovnává 174 států světa. Každoročně sestavovaný žebříček letos ovládlo Švýcarsko před Singapurem a Hongkongem. 

Studie s názvem BDO International Business Compass vyhodnocuje investiční potenciál jednotlivých regionů a zemí světa na základě dvou desítek ekonomických, politických a sociálních ukazatelů.

"Pro mezinárodní společnosti nebo společnosti, které hledají vhodnou lokalitu pro expanzi, poskytuje prvotní přehled k posouzení vhodnosti každé země jako potenciálního trhu nebo například destinace pro umístění výrobního závodu," říká Lukáš Hendrych z BDO. Na studii, která vzniká v Německu, spolupracuje nadnárodní poradenská síť BDO s Hamburským institutem mezinárodní ekonomiky.

Česko historicky nejlépe

V konkurenci států z celého světa si Česká republika oproti loňsku polepšila o pět míst, a objevila se tak vůbec poprvé mezi 25 státy s největším investičním potenciálem. Z evropských států se pak Česká republika umístila na 14. místě, což je nejlépe ze států bývalého východního bloku. Například Slovensko se celkově nachází až na 40. místě, Ukrajina a Rusko uzavírají první stovku a řadí se tak v evropském měřítku k nejhorším.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.