Český export do Ruska se po předchozích úspěšných letech snížil zejména v závěru roku 2014 na pět miliard dolarů. To ale stále není zanedbatelná částka. Státy uplatňující vůči Rusku sankce navíc využívají možností reexportů přes třetí země a do budoucna lze proto očekávat stabilizaci této situace. Nejen v těchto ohledech je tamější trh specifický - svými zásadami se řídí i samotné řízení obchodu a byznys etiketa.

Obchodní principy

Na ruském trhu je třeba počítat s velkou konkurencí a obchody realizovanými na základě osobních vazeb. K cizincům mají Rusové obecně nedůvěru a trvá poměrně dlouho, než si ji získáte. Je dobré s tím počítat a udržovat stabilní tým, který s ruskými partnery jedná.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.