Investicím do nemovitostí se daří. Odráží se to v hospodářských výsledcích skupiny CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka. "Máme za sebou rekordní rok a plánujeme dál růst. Nyní se chceme soustředit na rekonstrukce a modernizace vlastních nemovitostí. Tyto investice jsou pro nás v dnešní době mnohdy výhodnější než kupování dalších nemovitostí," řekl HN ředitel CPI a Vítkův nejbližší manažer Martin Němeček.

Vítkově CPI v Česku patří vůbec nejvíc maloobchodních ploch, je jedním z největších majitelů hotelů a také provozovatelů nájemního bydlení. Tržby společnosti podle čerstvě zveřejněných hospodářských výsledků loni vzrostly o 17 procent na 604 milionů eur (téměř 15,6 miliardy korun). Provozní výnosy rostly stejným tempem a dosáhly částky 320 milionů eur. Hodnota portfolia společnosti se blíží částce 200 miliard korun, meziročně vzrostla o 12 procent.

CPI je v poslední době mimořádně aktivní na mezinárodních dluhových trzích. Za poslední rok a půl vydala v jedenácti emisích dluhopisy v hodnotě více než 70 miliard korun. Ty už vydává pouze v zahraničních měnách. "V korunách si již půjčovat nechceme, je to pro nás příliš drahé. V zahraničí ušetříme," říká Němeček s tím, že společnost se zcela zbavila korunových dluhopisů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.