Česká DRFG koupila 12 budov. Pronajaté jsou potravinářům

Česká investiční skupina DRFG brněnského podnikatele Davida Rusňáka převzala od skupiny Hunter portfolio 12 nemovitostí. Budovy jsou v různých městech Česka od Prahy přes České Budějovice, Beroun a Plzeň a celkem nabízejí k pronájmu 36 tisíc metrů čtverečních. Mezi jejich hlavní nájemce patří obchodní řetězce Billa, Penny Market a skupina Ahold. Obchod byl financován převzetím stávajícího úvěru od ČSOB, výše transakce nebyla zveřejněna. DRFG má nyní 150 tisíc metrů čtverečních pod správou a 15 tisíc metrů čtverečních ve výstavbě.

Prologis postaví další skladovou halu v Brně

Velká poptávka po logistických prostorech přiměla developerskou firmu Prologis zahájit výstavbu v pořadí druhé budovy v areálu Prologis Park Brno. Hala, jež by měla být dokončena v druhém čtvrtletí příštího roku, nabídne 39 800 metrů čtverečních k pronájmu. Developer staví budovu spekulativně − bez předem zajištěných nájemců. Prologis má v lokalitě prostor pro stavbu celkem tří hal.

Češi koupili přední nákupní centrum ve slovenském Popradě

Realitní fond řízený českými investičními společnostmi ZFP Investments a MAT Corporation ze skupiny DBK koupil za nezveřejněnou částku nákupní centrum Forum v Popradě. Informovala o tom realitněporadenská společnost Cushman & Wakefield, jež transakci zprostředkovala. Dosavadním vlastníkem tři roky staré nemovitost byl mezinárodní developer a správce nemovitostí Multi Corporation a tuzemská stavební skupina Gemo. Forum nabízí 120 obchodních jednotek na celkové ploše 22 500 metrů čtverečních, jež jsou kompletně pronajaté.

Banka ČSOB zahájila výstavbu sídla v Hradci

V prosinci odstartovala stavební společnost Geosan Group výstavbu nové regionální centrály ČSOB. Budova pro více než 1000 zaměstnanců banky by měla vyrůst do konce roku 2020 v lokalitě Aldis v Hradci Králové. Půjde o stavbu šetrnou k životnímu prostředí, jež nabídne i služby pro obyvatele z blízkého okolí − vedle bankovní pobočky také kavárnu a další prostory pro drobné obchody a služby. Nové pracoviště s call centrem bude sloužit pro významné bankovní útvary s celorepublikovou působností.

Poslední možnost přihlásit se do soutěže Kanceláře roku

Zítra je uzávěrka přihlášek do soutěže Kanceláře roku, která oceňuje nejatraktivnější kancelářské interiéry. Celkem devět hlavních kategorií doplňuje speciální cena v kategorii Environment Friendly, která posuzuje dlouhodobou udržitelnost prostor a jejich dopad na životní prostředí − a to jak při výstavbě, tak při samotném provozu kanceláří. Vítězové třetího ročníku soutěže, kterou vyhlašuje společnost Prochazka & Partners, budou oznámeni v únoru. Ve stejném měsíci proběhne vyhlášení starší soutěže se stejným zaměřením Zasedačka roku, kterou organizuje pražská kancelář mezinárodní poradenské firmy CBRE. Do jejího pátého ročníku se letos přihlásilo 102 projektů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru