CPI Property Group majoritního akcionáře Radovana Vítka získala nový investiční rating BBB od ratingové agentury S&P Global Ratings. Agentura Moody’s Investor Service, jejíž investiční rating Baa3 realitní skupina CPI PG od podzimu loňského roku drží, současně vylepšila výhled CPI PG ze stabilního na pozitivní. Skupina se díky tomu stává ještě atraktivnější pro případné investory.

CPI Property Group

Portfolio CPI Property Group zahrnuje 420 nemovitostí včetně kanceláří, nákupních center, hotelů a nájemních bytu v celkové hodnotě téměř 150 miliard korun. Firma je v Česku největším vlastníkem maloobchodních ploch, vlastní 12 tisíc bytů a hotely s 11 tisíci lůžky. Radovan Vítek, jehož majetek časopis Forbes loni ocenil na 49 miliard korun, vlastní 90 procent akcií CPI PG.

"CPI PG dosáhla v roce 2017 rekordních hospodářských výsledků, zjednodušili jsme kapitálovou strukturu a pokračovali ve zlepšování obsazenosti i výnosů našeho nemovitostního portfolia. Velice nás těší, že mezinárodní ratingové agentury tyto naše úspěchy vnímají, včetně výrazného zlepšení úvěrového profilu skupiny a konzervativní finanční politiky. Tento úspěch bereme jako závazek pro další práci, kde si klademe jednoznačné cíle i nadále rating zlepšovat," říká Martin Němeček, generální ředitel CPI Property Group.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • CPI PG podnikatele Radovana Vítka získala nový investiční rating "BBB" od ratingové agentury S&P Global Ratings.
  • CPI se chystá vydat další dluhopisy. Příští týden se vedení firmy sejde s investory.
  • CPI PG dosáhla v roce 2017 rekordních hospodářských výsledků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.