Ve velkých městech prudce roste poptávka po nájemním bydlení. To se projevuje na cenách nájmů, které jdou nahoru. Zatímco v minulosti bylo běžné, že majitelé některých bytů museli upravovat cenu pronájmu směrem dolů, aby našli co nejrychleji vhodného nájemníka, dnes je situace opačná a vlastníci bytů zdražují. "Pro velký zájem jsme zvýšili cenu nájmu o tisíc korun a kauce byla navýšena na 20 tisíc korun," rozhodl se využít velké poptávky majitel bytu v pražských Nuslích, který takto upravil své požadavky.

Především v Praze a Brně se na inzeráty během chvíle po jejich zveřejnění přihlásí často i desítky zájemců. Největší zájem je v tomto ohledu o garsonky a menší byty do 50 metrů čtverečních. "Poptávka po pronájmech je dnes skutečně obrovská. Na jednu nabídku je během dne schopno zareagovat kolem třiceti lidí," popisuje současný stav mluvčí realitní kanceláře Re/Max Tomáš Hejda.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?