Na podzim se začnou stěhovat první nájemci do Paláce Národní − stavby, která vyrostla na jedné z posledních proluk v centru Prahy. Developerský projekt se od ostatních nových komerčních budov odlišuje už tím, že kloubí barokní budovu s novostavbou. Architekt Stanislav Fiala do interiéru nové části domu nechal zakomponovat historické prvky ze sousedního Schönkirchovského paláce, které by jinak skončily na skládce.

Ve vstupní hale jsou v podlaze staré kameny, které jsou zalité do novodobého terazza. Recepční pult byl vyrobený ze starých střešních tašek z vedlejší historické budovy. "Pokud má stavební prvek nějakou hodnotu a je i použitelný, nic se nevyhazuje, všemu dáváme nový život," popisuje Jan Kubíček, ředitel investorské firmy Sebre.

V článku se dále dozvíte

  • V jedné z posledních proluk v pražském centru se na podzim otevře Palác Národní.
  • Jednu ze stěn podzemních garáží v betonu zdobí otisky rukou a nářadí dělníků.
  • "Palác Národní je odlišný jednak svým designem, uspořádáním kancelářských prostor a také cenovým očekáváním," říká Josef Krautman z poradenské firmy Cushman & Wakefield.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru