V Jindřišské ulici v centru Prahy byla nedávno dokončena přestavba Harrachovského paláce. Investice do menšího historického domu vyšla jeho vlastníka − společnost Baťa − na více než 100 milionů korun. Dům se změnil k nepoznání, přibylo v něm komerčních ploch a vznikla parkovací místa. Jiná je i cena. "Nájemné je o 60 procent vyšší," říká Filip Veselý, jednatel konzultační firmy Office Hunters.

"Budova před rekonstrukcí sloužila stejnému účelu: v přízemí byly obchody, v patrech kanceláře a v podkroví byty. Stav byl žalostný, proto se přistoupilo k totální rekonstrukci a dostavbě," dodává Veselý. Barokní Harrachovský palác je dnes jako nový, za pronájem kanceláří požaduje majitel 13,50−16 eur za metr čtvereční.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Firma, která potřebuje pronájem prostor do 500 metrů čtverečních, si dnes může vybírat ze tří stovek možností.
  • V celé Praze je nepronajatých téměř 12 procent kanceláří.
  • O přízeň nájemců musí mnohem více bojovat vlastníci starších budov.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.