Česká spořitelna postupně rozprodá nemovitosti z realitního fondu CPDP a s ním provázaného Czech and Slovak Property Fund.

Na prodej tak budou například Galerie Myšák, sídlo Bankovního institutu ve Stodůlkách nebo kancelářské centrum v Nových Butovicích. Informuje o tom deník E15, podle kterého půjde o transakce nejméně za nižší jednotky miliard korun.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Současně to bude po více než desetileté existenci konec obou fondů.

"Stávající strategie České spořitelny ohledně fondu CEE Property Development Portfolio 2 počítá s postupnými divesticemi jednotlivých projektů a následnou likvidací tohoto fondu.

Týká se to i Czech and Slovak Property Fund," sdělila Veronika Exnerová z tiskového oddělení banky.

Podle E15 patří mezi nejzajímavější nemovitosti určené k prodeji Galerie Myšák, kde fond CPDP vlastní lukrativní obchodní a kancelářské plochy a jeho podíl na celém objektu je 68 procent, dále sídlo Bankovního institutu ve Stodůlkách, kancelářské centrum v Nových Butovicích a pozemky v Kladně pro průmyslovou výstavbu.

CPDP prodává své nemovitosti již delší dobu. Naposledy to bylo obchodní centrum Oáza Kladno, které nedávno koupil privátní čínský investor.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru