Realitní skupina GSG Group, ve které majoritní podíl drží český realitní investor Radovan Vítek, zvýšila v letošním 1. pololetí čistý zisk o více než 100 procent na 112 milionů eur (zhruba 3,1 miliardy korun).

Informoval o tom mluvčí skupiny Jan Burian s tím, že mimořádná valná hromada společnosti schválila změnu názvu skupiny na CPI Property Group. Jde tak o další přejmenování firmy během letošního roku, původně se totiž realitní skupina jmenovala Orco Germany.

Realitní skupina ve své současné podobě vznikla letos v červnu, kdy Vítek spojil svou vlajkovou loď Czech Property Investments s německou dceřinou společností skupiny Orco, firmou Orco Germany, v té době už přejmenovanou na GSG Group.

Transakcí, při níž Vítek vložil svůj stoprocentní podíl v CPI Group, získal 2,5 miliardy nových akcií GSG Group. Dalších 279 milionů akcií koupil od jiných akcionářů, celkem tak v červnu v německé realitní skupině český investor držel 94procentní podíl.

CPI Property Group v současnosti spravuje majetek v hodnotě přesahující 4,1 miliardy eur (113,7 miliardy korun). Skupina vlastní přes 3,2 milionu metrů čtverečních pronajímatelných ploch, z toho 1,25 milionu metrů čtverečních tvoří kanceláře, 770 tisíc metrů čtverečních nájemní bydlení a 620 tisíc metrů čtverečních maloobchodní plochy. Zbývající kapacity připadají na hotelové ubytování, průmyslové areály a logistická centra.

Sídlo společnosti je v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze. Působí v ČR, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Německu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru