Průměrná cena bytů v Česku v květnu oproti předchozímu měsíci vzrostla o 40 tisíc korun. Vyplývá to z údajů realitních portálů realitycechy.cz a realitymorava.cz. Ty inzerují přes 77 tisíc nemovitostí po celé republice.

"Ceny bytů v prvních pěti měsících letošního roku postupně rostly. Jedná se ovšem o průměr všech kategorií a měst České republiky," komentuje vývoj Michal Pich, provozovatel zmíněných inzertních portálů. Směrem dolů ceny zamířily v Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském kraji, na Vysočině, tentokrát i v Praze a především v Libereckém kraji. Zde průměrná cena bytů klesá od loňského prosince a aktuálně činí 1,11 milionu korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Průměrné úrokové sazby hypoték v květnu přestaly klesat. Růst cen bytů v kombinaci se stagnací úrokových sazeb hypoték v měsíci květnu znamená, že se dostupnost bydlení v tuzemsku mírně zhoršila. Domácnosti tak zaplatí na měsíčních splátkách hypotéky více.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.