Více než dvě desetiletí sídlila nadnárodní společnost Ingersoll Rand v centru Kolína. Nyní svou výrobu klimatizací a přepravního chlazení přesunula za město, do průmyslové zóny Ovčáry.

Stala se tak blízkým sousedem významného investora a zaměstnavatele – automobilky TPCA. Nová továrna Ingersoll Rand zabírá 25 tisíc metrů čtverečních, má také rezervu pěti tisíc metrů pro případný další rozvoj.

Ve výrobně pracuje zhruba 400 lidí, jejich počet se podle dřívějších informací kvůli novým prostorám zatím nezvyšoval.

"Náš klient označil tuto stavbu za vlajkovou loď v rámci svého celosvětového portfolia," řekl Jakub Pelikán ze společnosti Goodman, která závod postavila.

Výši investice strojírenský podnik neuvedl. Ingersoll Rand má na celém světě 100 závodů a poboček, v nichž zaměstnává přes 55 tisíc lidí.

V Česku kromě Ovčár provozuje také továrnu v Uničově a také výzkumné a technologické centrum v Hostivici u Prahy. Dohromady v zemi zaměstnává zhruba 700 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru