Jedním z cílů nového zákona o dani z nemovitosti, který vejde v platnost od ledna 2014, je snížit počet písemností předkládaných k daňovému přiznání. Při získání nemovitosti (rodinných domů, bytů, staveb pro rodinnou rekreaci, garáží, atd.) nebude pro určení základu daně z nemovitosti nutné znát zjištěnou cenu.

Pro stanovení základu daně bude správce daně vycházet z tzv. směrné hodnoty, což jsou údaje vycházející z cen podobných nemovitostí v daném místě a čase. Poplatníkovi ale zůstane možnost si nechat vyhotovit znalecký posudek, přičemž si může náklady na jeho pořízení odečíst z daní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nový zákon o dani z nemovitosti ruší povinné předkládání znaleckých posudků. Kontrola nemovitosti bude minimální, neboť podle odborníků není úředník z finančního úřadu schopen ověřit správou cenu, aniž by si nemovitost prohlédl. Odhadci nemovitostí předpokládají pokles objemu práce až o osmdesát procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.