Vývoj cen nemovitostí v prvních měsících letošního roku vykazuje změnu trendu. Ceny bytů posledních několik málo let vytrvale mírně klesaly, nyní to však vypadá, že se začínají stabilizovat. Potvrzuje to jak HB Index Hypoteční banky, jež sleduje vývoj skutečných cen nemovitostí, tak realitní portály, které zveřejňují nabídkové ceny.

Jak vyplývá z nedávno zveřejněného HB Indexu, za první tři měsíce letošního roku ceny bytů téměř neklesly, mezičtvrtletně došlo kpoklesu pouze o 0,6 procentního bodu. "Tento minimální pokles lze spíše charakterizovat jako stagnaci cen na úrovni předchozího čtvrtletí, a to jak u novostaveb, tak i u starších bytů," uvedl Petr Němeček, ředitel odboru nemovitosti Hypoteční banky. V Ústeckém kraji dokonce podle HB Indexu ceny bytů mírně vzrostly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ceny rezidenčních nemovitostí se začínají stabilizovat a to jak u u novostaveb, tak i u starších bytů. Potvrzují to data posledního HB Indexu Hypoteční banky. Realitní portály, které sledují vývoj nabídkových cen nemovitostí, pak pozorují za poslední měsíc dokonce nárůst cen bytů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.