Účelem šetření nebylo zjistit, jestli budou zájemci financovat své budoucí bydlení hypotékou, úvěrem ze stavebního spoření či hotovostí ani jestli poptávají nemovitosti levné či drahé. Hlavním cílem bylo získat informace o tom, co vše je pro zájemce důležité při výběru nemovitosti.

Celkem 59 % respondentů uvedlo, že aktuálně poptává nemovitost ke koupi, což potvrzuje současný trend návratu k vlastnímu bydlení na úkor pronájmů, ke kterým mnoho lidí inklinovalo po roce 2008 v závislosti na nejistotě situace trhu s realitami.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Koupit nemovitost za účelem bydlení, nebo investice? A investovat raději do bytů, rodinných domů nebo pozemků? Tak nejen na tyto otázky se zeptaly svých návštěvníků portály www.realitycechy.cz a www.realitymorava.cz formou dotazníkového šetření, kterého se v termínu od 18. do 31. 3. 2013 zúčastnilo 1043 respondentů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.