Developer Erste Group Immorent ČR (EGI) vstupuje s projektem Immopark Praha na český trh průmyslových nemovitostí. Logistický park má vzniknout u obce Pavlov severozápadně od Prahy. Rakouská firma se přitom v tuzemsku doposud zaměřovala na administrativní budovy.

Pro svůj první logistický park v České republice získal EGI začátkem tohoto měsíce stavební povolení. V první fázi počítá developer s výstavbou prvních tří hal o celkové výměře 28 500 metrů čtverečních průmyslových ploch v těsné blízkosti rychlostní komunikace R6 spojující Prahu s Karlovými Vary a dále s Německem.

„Dalších 102 500 metrů čtverečních je připraveno pod územním povolením k realizaci záměrů pro výrobu a skladování," uvedl Milan Zikmund z EGI, který je zodpovědný za development průmyslových projektů v Čechách a na Slovensku.

"Nyní můžeme začít se stavbou příjezdové komunikace a páteřních rozvodů inženýrských sítí," dodal Zikmund. Developer vlastní v Pavlově pozemek o rozloze 341 tisíc m2, který hodlá zastavět v několika etapách. Celkem má na pozemku vzniknout sedm hal, o celkové ploše 131 tisíc m2, vhodných pro logistiku, distribuci, sklady i lehkou výrobu. Předpokládané investiční náklady projektu developer nesdělil.

EGI již postavil Immopark například v Košicích na Slovensku a další chystá v Žilině. Pozemek pro Immopark firma vlastní také v Chorvatsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru