Japonský elektrotechnický koncern Sony prodává jedno ze svých hlavních sídel v centru Tokia, aby získal peníze na snížení dluhu.

Pětadvacetiposchoďová budova s názvem Sony City Osaki by podle realitních expertů mohla vynést až 100 miliard jenů (zhruba 22,3 miliardy Kč). Informují o tom zdroje agentury Reuters.

Prodej sídla společnosti Sony by na realitním trhu v Japonsku mohl být podle ceny největší za více než tři roky. Trh nemovitostí v Japonsku je od globální finanční krize stále v útlumu.

Krok vedení společnosti Sony podtrhuje snahu firmy zbavit se majetku, bez něhož se firma obejde.

Podnik se chce zaměřit na podporu hlavní činnosti, což je výroba spotřební elektroniky. Loni už firma prodala jeden z provozů na výrobu chemikálií a nyní zvažuje i prodej výroby bateriových článků.

Sony v tokijské centrále zaměstnává zhruba 5000 lidí, jejich počet chce ale zhruba o pětinu snížit. Firma také plánuje, že prodá své hlavní sídlo ve Spojených státech, za které by mohla získat možná až 800 milionů dolarů (asi 15,6 miliardy Kč).

Budova Sony City Osaki byla dokončena teprve v březnu 2011. Sony nechala zrenovovat stavbu, ve které se vyráběly věhlasné televizory Trinitron, které Sony vyvinula.

Mluvčí Sony se nechtěla k informacím zdrojů vyjadřovat. O záměru firmy už ale vědí japonské i zahraniční investiční fondy, z nichž se zájemce asi bude rekrutovat.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru