Ani příští rok pravděpodobně nedojde k růstu cen bytů v České republice. V roce 2013 lze očekávat jen pomalejší, ale stabilní růst cen pozemků. "Pokles cen nemovitostí může dále pokračovat a jejich předpokládané oživení se
odkládá do roku 2014," uvedla ve čtvrtek ve svém odhadu Česká národní banka (ČNB).

Proti růstu cen nemovistostí jde slabší ekonomika a nižší růst reálných mezd, uvedla centrální banka. Oživení nabídkových cen, které zveřejňuje pravidelně Český statistický úřad, považuje ČNB spíše jako statistickou anomálii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pořízení vlastního bydlení je stále výhodné, přestože za poslední měsíc některé kategorie bytů zdražily. Podle centrální banky by ale oživení nabídkových cen mohlo značit pouze statistickou anomálii. ČNB neočekává růst cen bytů v tuzemsku ani příští rok.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.