Tři právní kanceláře -- mezinárodní Salans a SNR Denton, a kanadská Fraser Milner Casgrain se dohodly na fúzi a budou působit pod globální značkou Dentons. Spojením vznikne sedmá největší právní kancelář na světě a globální lídr v oblasti nemovitostního práva. Nově vzniklá kancelář Dentons bude zaměstnávat více než 2500 právníků v 52 zemích světa.

Tiskové prohlášení HN poskytl partner pražské kanceláře Salans Evan Lazar, který se stal jedním ze 14 členů představenstva nově vzniklé globální advokátní kanceláře Dentons. "Spojením vstoupíme do zcela nové ligy z pohledu velikosti, praxe a geografického pokrytí," komentovali fúzi Eric Rosedale a Evan Lazar, přední experti na nemovitostní právo v kanceláři Salans.

Pod značkou Dentons začne Salans podle Lazara působit jakmile si na to klienti zvyknou. Ve světe je neobvyklé, aby jedna advokátní kancelář nabízela právní služby od Kanady, přes USA, Evropu, Střední Východ, Asii a Afriku. Podle právníků ze Salans přinese spojení tří kanceláří výhody jako například očekávaný příliv kapitálu z kanadských penzijních fondů do Evropy nebo příležitosti v podobě nucených prodejů v západní Evropě.

V pražské kanceláři Salans pracuje okolo 30 advokátů. Lazar a jeho kolegové v minulosti poskytovali právní poradenství například developerovi Orco Property Group při řadě transakcí či konkureční AIG Lincoln při jejich investicích. Realitnímu fondu Heitman pak radili při řadě významných akvizicích na českém trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru