Ministerstvo kultury již potřetí vyhlásilo část nákladového nádraží Žižkov kulturní památkou. České dráhy se jako vlastník pozemku totiž již dvakrát proti tomuto rozhodnutí odvolaly -- v prosinci 2010 a opět v únoru tohoto roku. Poslední rozhodnutí zatím není pravomocné, účastník řízení proti němu může do 15 dnů podat rozklad. České dráhy podání rozkladu podle ČTK zvažují.

"Čekáme až nám bude písemně doručeno, detailně je prostudujeme a následně se dohodneme na dalším postupu," řekl ČTK mluvčí národního dopravce Radek Joklík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České dráhy se jako vlastník nákladového nádraží Žižkov, jehož část ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku, mohou proti rozhodnutí do 15 dnů odvolat. Budovu nádraží by pro své budoucí sídlo rád využil Národní filmový archiv.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.