Prakticky v celé republice se vyplatí koupit byt, splácet hypotéku a pronajímat ho. Nebo ho držet jen jako investici. Ceny nemovitostí totiž po prudkém poklesu začínají stagnovat.

"Investoři opět začali věřit trhu s nemovitostmi," říká Michal Pich, jednatel společnosti EuroNet Media, jež provozuje realitní servery realitycechy.cz a realitymorava.cz. "Nejen velké společnosti, ale i jednotlivci začínají opět investovat své úspory do nemovitostí." Sázet do nemovitosti ostatně doporučovali i v nedávném průzkumu J&T Banky zkušení investoři mezi českými a slovenskými dolarovými milionáři.

"Byty jako investice byly běžné a populární do roku 2009. Pak to brutálně opadlo. Ale zase se to otáčí. Chodí lidé, kteří se rozhlížejí a přicházejí s myšlenkou, že je pro ně lepší investovat do bytu část svého příjmu a pronajmout ho," říká Libor Ostatek ze společnosti Golem Finance, která dlouhodobě sleduje dostupnost bydlení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Lepší příležitost investovat do bydlení v Česku za posledních deset let nebyla. Byty jsou v současnosti o desítky procent levnější než před čtyřmi lety, úroky z hypoték jsou níže než v roce 2006 a nájmy klesly jen o jednotky procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru