Ceny bytů se v květnu oproti předchozímu měsíci nepatrně snížily. Důvodem je nedostatečně silná poptávka po bydlení, když v minulosti byl trh navyklý na to, že jaro a začátek léta patří k prodejně úspěšným měsícům z hlediska obchodů s rezidenčními nemovitostmi a ceny proto touto roční dobou rostly.
 
V květnu ztratily nejméně na hodnotě jednopokojové byty, naopak nejvíce větší byty, kdy třípokojový zlevnil oproti dubnu o necelé tři procenta. Zároveň poklesly i průměrné úrokové sazby hypotečních bank. Uvedla to dnes společnost Golem Finance, jež poskytuje služby v oblasti financování bydlení.
 
"Květen přinesl potvrzení našeho očekávání, tedy pokles sazeb o několik setin a tedy nové úrokové dno.  Z pohledu aktuální situace jsou úrokové sazby již sedmý měsíc na nízkých úrovních a pohybují se v rozmezí hodnot 3,56 procenta až 3,73 procenta," uvedl Libor Ostatek, ředitel společnosti Golem Finance.

Odborníci neočekávají změnu tohoto trendu ani v nadcházejícím období.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ceny nemovitostí mimořádně klesají i začátkem léta, kdy se obvykle nejlépe prodávají. Dostupnost bydlení je na historickém minimu, nejvíce zlevnily větší byty. Podle odborníků bude pokles cen bytů ještě pokračovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.