Koupit si drahý byt v novostavbě nemusí ještě znamenat, že jeho majitel bude několik let v klidu spát. To potvrzuje nedávný případ rezidenčního projektu Prague Marina v pražských Holešovicích, kdy obyvatelé jednoho z jeho bytových domů museli být kvůli praskání kovové konstrukce evakuováni.

Případ Prague Mariny je sice ojedinělý a příčiny nebyly doposud objasněny, ale větší či menší problémy mají podle odborníků až na výjimky všechny novostavby. Důvodem je stavební boom, který nastal po revoluci, a vývoj stavebních technologií, se kterými se stavebníci neustále učí pracovat. Dalším faktorem je snaha investorů maximálně ušetřit na nákladech, a tím pádem nabídnout levnější ceny bytů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.