Tuzemský bytový trh je nasycený a letos ho čeká stagnace - a to jak cenová, tak na straně poptávky. Rozhýbat by ho mohl kromě lepších čísel z ekonomiky a návratu důvěry i rozvoj komerčního nájemního bydlení. To je závěr nejnovější Analýzy vývoje rezidenčního trhu v České republice, kterou přinesla tuzemská pobočka poradenské společnosti Deloitte.

Pokles poptávky po bydlení by do jisté míry mohli vykompenzovat zájemci o koupi bytů ze zahraničí. "Registrujeme nárůst ruské klientely, zejména v současné době před tamními prezidentskými volbami," říká manažer pro oblast nemovitostí z české pobočky Deloitte Filip Endal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.