Příliv nových bytů v Česku slábne a vyhlídky vypadají ještě hůř. Podle ČSÚ jich bylo ve třetím čtvrtletí dokončeno 6616, což je ve srovnatelném období nejméně od roku 2006.

Silný útlum je vidět i na zahajovaných projektech. Ve třetím čtvrtletí se začalo stavět 7104 bytů, to je nejméně v tomto období od roku 1998. Prodeje v novostavbách jdou totiž stále obtížně, jen v Praze je k nastěhování 2600 nových bytů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Dostupnost bydlení se v říjnu zlepšila. Důvodem je pokračující pokles úroků na hypotékách. Domácnost, která si například pořídila byt na 85 procent hodnoty kupované nemovitosti, vydá v průměru na měsíční splátce 35,5 procenta čistého měsíčního příjmu. Je to vůbec nejméně od ledna 2009.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.