Většina majitelů 45 rodinných domů v satelitním městečku na okraji obce Velké Přílepy u Prahy převzala své domy nedodělané. Výčet nedodělků nebo neodborně provedených stavebních prací by byl dlouhý, mezi ty viditelné patří například chybějící hromosvody nebo části okapu, dřevěné sloupky pergoly zapuštěné přímo do země, takže začnou časem hnít.

Po nastěhování zjistili obyvatelé další závady, zejména to, že jim střešními okny do domů zatéká (viz fotogalerie nepovedených developerských projektů).

"Lidé se s kbelíky pod okny naučili žít," říká majitelka jednoho z domů, kterému vlhnou stěny nejspíše kvůli špatné izolaci. Na novostavby mají sice někteří záruku tři i pět let, ale reklamovat závady obyvatelé domů už nemohou. Společnost Isobau-Invest, od které si domy koupili, je totiž od jara loňského roku v insolvenčním řízení. Majitelé domů se tak nemohou bránit ani soudní cestou a veškeré náklady na opravy si hradí sami.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru