1. Svěřte se do rukou makléřů na doporučení svých známých. Pokud žádné neznáte, vyhledávejte služby zavedených realitních kanceláří. Zajímejte se zejména o to, zda je kancelář pojištěna pojištěním profesní odpovědnosti a zda jsou její makléři certifikováni. Pečlivě si prostudujte provozní předpisy realitní kanceláře.

2. Neuzavírejte smlouvu s kanceláří dříve, než vše pečlivě zvážíte. Žádná solidní realitní kancelář vás nebude nutit k okamžitému rozhodnutí. Uzavírejte jen takovou smlouvu, ve které se zavazujete akceptovat pouze kupujícího, který splňuje veškeré podmínky prodeje specifikované ve zprostředkovatelské smlouvě (co musí smlouva obsahovat je uvedeno v boxu).

V článku se dále dozvíte

  • Žádná solidní realitní kancelář vás nebude nutit k okamžitému rozhodnutí. Velkou pozornost byste přitom měli věnovat zprostředkovatelské smlouvě, na jejímž základě byt nebo dům prodáváte či kupujete. Přinášíme několik tipů, jak makléře vybrat, i shrnutí toho, co musí smlouva obsahovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru