Architekt Ladislav Lábus spolu s kolegou Markem Nábělkem navrhli reprezentativní vilu, která splňuje po všech stránkách nejvyšší nároky. Když o ní píšu, spíše než o architektuře se mi chce psát o svébytném artefaktu. Má totiž výtvarné kvality a je dokonale ztvárněná jak v exteriéru, tak v interiéru. Při jejím provedení byl kladen důraz na propracované detaily, použití ušlechtilých materiálů, stejně jako nejmodernějších inteligentních technologií, pomocí nichž se dům ovládá. Navíc uvnitř není překombinovaná: ačkoliv je velmi rozlehlá, člověk, který ji navštíví poprvé, se ve čtyřposchoďové dispozici neztratí. Všechno zde podléhá logickému prostorovému řádu, místnosti na sebe navazují v jasné hierarchii.

Už samotné místo, kde byla vila postavena, je velmi hodnotné. Rozkládá se na mírném severovýchodním svahu, ve výšce 358 metrů nad mořem, nad břevnovským údolím, mezi Strahovem a Bílou Horou. Směrem na jih leží plochý hřbet s usedlostmi Spiritka a Ladronka, mezi nimiž se na nádherných cestách prohánějí běžci, bruslaři nebo cyklisté, ale dá se tam také zajít na tenis či plážový volejbal. Vzduch má na pražské poměry vzhledem k převládajícímu severozápadnímu proudění neobyčejnou čerstvost. Bydlet v těchto končinách bývá snem každého, kdo sice chce žít v metropoli (do centra je to dvacet minut), ale zároveň hodlá využít kvalit toho nejlepšího z někdejší rezidenční periferie.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru