Realitní investiční skupina CPI Group koupila od společnost IMMOFINANZ Group obchodní centrum Bauhaus v Českých Budějovicích. Hodnota transakce je 17,2 milionu euro. IMMOFINANZ Group tento projekt dokončila ve spolupráci s developerem EYEMAXX Real Estate na jaře roku 2010 a centrum bylo otevřeno letos v dubnu.

Nákupní prostor byl exkluzivně pronajat mezinárodnímu řetězci Bauhaus, který se specializuje na prodej stavebních materiálů. Nemovitost má rozlohu zhruba 42 000 m², z čehož 17 400 m² je určeno k dalšímu pronájmu. Vedle toho je k dispozici i 380 parkovacích míst.

Nárůst investic ve východní Evropě
Východoevropský realitní sektor zaznamenal v první polovině roku 2010 růst investic ve výši 190 procent a investice dosáhly objemu 1,7 miliardy euro. Český trh s nemovitostmi byl i nadále stabilní s mírnou růstovou tendencí.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru