Stavební skupina PSJ zahájila za účasti premiéra Petra Nečase výstavbu domova seniorů v Praze 7. Většina z šedesáti bytů předpokládá ubytování pro jednoho klienta. Dva byty na každém podlaží jsou navrženy tak, aby umožnily snadnou adaptaci pro tělesně postižené. Podzemní část objektu je určena k parkování. Ve vnitrobloku bude vybudován parčík s fontánou, lavičkami a altánkem. Náklady na výstavbu činí 150 milionů korun, přičemž pro letošní rok je  vyčleněno téměř 45 milionů.

První a druhé nadzemní podlaží bude vyhrazeno nebytovým funkcím. Radnice v nich hodlá provozovat služby i pro širší veřejnosti, nejen pro obyvatele domu. Uvažuje se o vzniku jídelny pro seniory z celé Prahy 7, dále ordinace lékaře, místnosti pro cvičení, rehabilitace, masáže či vodoléčba. To vše včetně nezbytného zázemí pro pečovatelky a zdravotní sestry.

Objekt v Tusarově ulici má být dokončen v roce 2012.

 

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru