Výrazně si od ledna připlatí lidé, kteří žijí v bytech s regulovaným nájmem. Podle prognózy ministerstva pro místní rozvoj vzroste nájemné v průměru o 17 procent. Konkrétní výše ale záleží na tom, v jakém městě či obci se byt nachází. Nejvíc si připlatí lidé v menších městech, ve kterých skončí deregulace nájemného už na konci roku 2010.

Dražší bydlení ale budou mít i ti, kteří žijí ve vlastním. Zaplatí totiž dvojnásobnou daň z nemovitosti. Kolik to ale skutečně bude, záleží opět na konkrétní lokalitě - obce a města totiž mohou daň z nemovitosti do určité míry upravovat. Její zdvojnásobení má především pomoci právě obecním rozpočtům.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru