Česká spořitelna dnes představila novou službu v rámci své Ideální hypotéky: klientům poskytne slevu jedno procento z jejich úrokové sazby u poloviny částky hypotečního úvěru do 3 mil. Kč. Platnost zvýhodnění je po celou dobu splácení hypotéky. Banka pro tuto nabídku vyčlenila 0,5 mld. Kč. Hypotéku se slevou začne banka nabízet od 21. září 2009.

Příznivější podmínky u svých hypoték oznámily také GE Money Bank a Hypoteční banka. GE má úvěry s tříletou a pětiletou fixací s úrokovou sazbou již od 4,99 procenta pro hypotéky až do 80 procent hodnoty nemovitosti; doposud sazby začínaly od 5,35 procenta. Na nejnižší sazbu ale může dosáhnout jen majitel vybraných účtů v GE spolu s uzavřeným pojištěním schopnosti splácet.

Hypotéka po webu, kterou provozuje Hypoteční banka ze skupiny ČSOB, je přechodně se zvýhodněnou úrokovou sazbou od 5,15 procenta.

Již na přelomu letních prázdnin představily hypotéky Komerční banka (KB) a Wüstenrot. KB dočasně zvýhodnila občanům hypotéky s fixací na pět a více let. Garantuje úrokovou sazbu 5,29 procenta. Nabídka je pro hypotéky do 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti. Wüstenrot hypoteční banka snížila úrokové sazby hypotečních úvěrů s fixacemi do tří let. Nejvíce, o půl procentního bodu, u ní klesl úrok u jednoletých hypoték, které je možné čerpat s úrokem od 4,75 do 5,05 procenta.

Banky nabízejí klientům i další úlevy. GE Money těm, kteří o hypotéku zažádají do 31. října a smlouvu podepíšou do konce roku, nebude účtovat poplatek za zpracování, který může být až 25.000 korun. Hypotéka po webu je zase poskytována bez poplatku za zpracování úvěru a se zvýhodněným poplatkem za odhad ceny nemovitosti.

Objem poskytnutých hypoték v prvním pololetí v České republice klesl o třetinu na 39,7 mld. Kč.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru