Ceny bytů v Praze a v Karlovarském kraji v srpnu rapidně poskočily. V hlavním městě průměrně o 140 tisíc korun. Aby si běžná pražská domácnost mohla dovolit byt, potřebovala by na to všechny své příjmy za 10 let. Přitom ještě v loňském únoru by jí na to stačily sedmileté čisté příjmy.

Hranici desetinásobku ročního příjmu v PRaze přesáhl tento tzv. "index návratnosti bydlení" poprvé od června 2009. Údaje přinesla společnost Golem Finance, která zaznamenává vztah mezi cenami bytů, průměrnými příjmy a úrokovými sazbami hypoték.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražské byty zdražily, běžná domácnost by na jeden musela utratit více než deset svých čistých ročních příjmů. To se naposledy stalo před pěti lety. Kvůli konfliktu na Ukrajině skokově zdražily i byty na Karlovarsku. Naopak úroky hypoték stále klesají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.