V České republice začaly od září 2008 klesat ceny bytů. Ekonomickou recesí byla zasažena zejména kategorie 3+1. Statistiky portálů realitycechy.cz a realitymorava.cz. demonstrují, že za první rok (září 2008 – září 2009) zlevnily byty 3+1 o 12,24 %.

Meziroční pokles byl v těchto statistikách evidován i u bytů kategorie 2+1, u nichž se cena snížila o 10,2 %. Hodnota bytů 1+1 byla nižší o 5,25 %. Proč ale ceny velkých bytů nyní rostou a malých stále klesají?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Začátkem letošního roku začaly byty všech kategorií postupně zdražovat. Meziroční rozdíly cen vykazovaly postupné umazávání svých ztrát z minulých let. Nejrychlejší růst byl u bytů 3+1, nejpomalejší potom u bytů 1+1.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.