Index dostupnosti bydlení (všechny byty, celá ČR, 70 % LTV) v měsíci březnu klesl z 30,8 % na 29,9 % tedy o 3,1 procenta.

Index 85% LTV klesl z hodnoty 31,4 % na 30,3 % tedy o 3,2 procenta

Index 100% LTV vzrostl z hodnoty 34,9 % na 33,4 % tedy o 4,6 procenta

Index dostupnosti bydlení, který vyjadřuje, jak velkou část příjmu domácnosti vynaloží průměrná česká domácnost na splátku hypotéky, během března klesl o 3,1 procenta a po třech měsících opět prolomil 30procentní hranici. Příčinou poklesu indexu a tím zlepšení dostupnosti bydlení je především propad cen bytů, který tentokrát ještě doplnil pokles úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková cena bytů oproti předchozímu měsíci klesla z 1,76 na 1,71 milionu korun. Hypotéky do 70 % LTV zlevnily o 3 setiny p.b.  

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku