Index dostupnosti bydlení (všechny byty, celá ČR, 70 % LTV) v měsíci březnu klesl z 30,8 % na 29,9 % tedy o 3,1 procenta.

Index 85% LTV klesl z hodnoty 31,4 % na 30,3 % tedy o 3,2 procenta

Index 100% LTV vzrostl z hodnoty 34,9 % na 33,4 % tedy o 4,6 procenta

Index dostupnosti bydlení, který vyjadřuje, jak velkou část příjmu domácnosti vynaloží průměrná česká domácnost na splátku hypotéky, během března klesl o 3,1 procenta a po třech měsících opět prolomil 30procentní hranici. Příčinou poklesu indexu a tím zlepšení dostupnosti bydlení je především propad cen bytů, který tentokrát ještě doplnil pokles úrokových sazeb hypoték. Průměrná nabídková cena bytů oproti předchozímu měsíci klesla z 1,76 na 1,71 milionu korun. Hypotéky do 70 % LTV zlevnily o 3 setiny p.b.  

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru