Počet malých a středních firem, které podnikají v oblasti maloobchodu s potravinami, od roku 2007 vytrvale klesá. Zatímco před osmi lety bylo v tomto oboru 4 729 aktivních subjektů, ke konci září letošního roku činil jejich počet 3 764. Za posledních osm let se tak jejich počet snížil o více než pětinu. Vyplývá to z analýzy dat portálu Cribis: Informace o firmách.

Ubývá přitom pouze fyzických osob podnikatelů. Během posledních osmi let se jejich počet snížil téměř o 30 procent na 2 700. Naopak počet obchodních společností působících v tomto odvětví stoupl z 899 od roku 2007 na 1 064.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.