Co to je QR kód?

Zkratka QR pochází z anglického výraz "quick response" (v češtině "rychlá odpověď"), což odpovídá i realitě. Díky vyfocení kódu prostřednictvím aplikace v mobilu či tabletu (tzv. QR čtečka), se lehce dostanete k požadovanému obsahu. Často je využíván v reklamních kampaních, na palubních letenkách, na vizitkách s odkazem na firemní webové stránky a celkem nově i na fakturách.

Oproti klasickým čárovým kódům dokáže QR kód zakódovat mnohem větší množství dat. Kódy jsou definovány v 40 velikostních verzích (od 1 do 40). Kód v sobě zahrnuje několik informačních vrstev, které slouží různým účelům a používají ho různé algoritmy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.