Ekonomika Cloudu aneb proč by se měl finanční ředitel (CFO) zajímat o Cloud computing – tak zněl semináře, který uspořádal Klub finančních ředitelů společně s firmou PROACT.

Fenomén cloudu již dávno překročil hranice informačních a komunikačních oddělení (ICT) a z technologie, která přináší konkurenční výhodu se pomalu, ale jistě stává komoditou. Role finančních ředitelů při formulaci cloudové strategie firmy tedy výrazně posiluje.

Je pravda, že globální nárůst cloudových technologií překonává celkový růst IT a cloud dnes patří k nejlépe „prodejným“ artiklům v této oblasti informačních technologií.

Většina velkých IT dodavatelů si od cloudových technologií slibuje oživení poněkud zmrtvělého trhu. Tento fakt by měli proto mít všichni finanční ředitelé na paměti, pokud uvažují o implementaci či rozšíření cloudu ve své firmě. Vždy je třeba zvažovat, zda výhodnost nabídky je opravdu taková, jakou poskytovatel cloudového řešení avizuje.

Na druhé straně je neoddiskutovatelným faktem, že pokud firma zvolí vhodnou cloudovou strategii, může docílit značných úspor nákladů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.