Podnikatelé pro sídlo své firmy nejčastěji volí hlavní město. Pražskou adresu má více než 43 procent, tedy 174 550 tuzemských společností. Na stovku Pražanů tak v přepočtu připadá 14 firem. Celorepublikový průměr se pohybuje na hranici 3,8 firmy na 100 obyvatel. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Po vyloučení Prahy, která statistiky výrazně zkresluje, je republikový průměr 2,4 firmy na 100 obyvatel. Nad tuto hranici se vyhoupl vedle Prahy už jen Jihomoravský kraj s brněnskou metropolí. Na jihu Moravy žije 11 procent obyvatel Česka a je zde registrováno 11 procent tuzemských firem (nejvíce právě v Brně). Na stovku obyvatel jižní Moravy připadají téměř čtyři firmy.

„Nejmarkantnější rozdíl mezi poměrným zastoupením obyvatel a rozložením podnikatelské základny je v hlavním městě Praze a s odstupem v Brně,“ zhodnotil statistiky analytik Bisnode Michal Řičař s tím, že Praha je jednoznačně nejatraktivnější oblastí pro podnikání českých i zahraničních firem.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.