K 31. lednu vyprší platnost loňských dálničních známek pro vozidla do hmotnosti 3,5 tuny, proto si nezapomeňte pořídit známku novou. Jestliže totiž budete jezdit po českých dálnicích bez platného kuponu, můžete dostat v blokovém řízení pokutu do výše 5000 korun a ve správním řízení až do výše 100 tisíc korun.

Cena za roční kupon, který platí už od 1. ledna 2016, činí stejně jako v loňském roce 1500 korun. Lze koupit také tříměsíční známku za 440 korun, popřípadě desetidenní za 310 korun. Novinkou pro letošní rok je tvar známek a výraznější barvy, aby je policisté při namátkových kontrolách jednodušeji rozpoznali.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.