K firemním autům se řada řidičů nechová právě dobře. Proč by také měli, když patří firmě, a ta si opravy nebo případné velké množství vyjetého paliva jistě snadno zanese do účetnictví a zapomene na to. Pokud ale společnost chce snižovat náklady na provoz, měla by si chování řidičů více ohlídat. A nestačí je jen jednou za rok poslat na školení. Pracovat s lidmi za volantem se dá neustále.

Stačí jednoduchý trik - sledovat a porovnávat spotřebu jednotlivých řidičů ve firmě. "Neporovnávejte jen s oficiálními tabulkami k vozu, které se často od reality liší. Srovnávejte řidiče stejných modelů mezi sebou. Ti, kteří mají obzvláště vysokou spotřebu, by pak měli podstoupit trénink zaměřený na úspornou jízdu," říká Pavel Hrubeš ze společnosti Fleet Consulting.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.